Prawo rodzinne

prawnik rodzinny GdańskPrawo rodzinne to gałąź prawa, która reguluje stosunki majątkowe i osobiste zaistniałe między jednostkami w wyniku zawarcia małżeństwa, jak również stosunki między rodzicami i dziećmi oraz stosunki wynikające z pokrewieństwa i powinowactwa. Ze względu na swoją specyfikę sprawy rodzinne należą do jednych z najbardziej wymagających, z jakimi w swojej pracy styka się prawnik. Są one trudne zarówno pod względem formalnym, jak i emocjonalnym. Dlatego dobry prawnik rodzinny powinien się cechować odpowiednimi kwalifikacjami, wiedzą i doświadczeniem, a także wyczuciem.

Klientów poszukujących wsparcia prawnego w trudnych sprawach rodzinnych zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą Kancelarii Radców Prawnych FIDEO.

Sprawy rodzinne – obsługa i poradnictwo prawne

Działająca na terenie miasta Gdańsk Kancelaria Radców Prawnych FIDEO oferuje kompleksową pomoc prawną osobom indywidualnym przy regulacji stosunków osobistych i majątkowych wynikających z postanowień prawa rodzinnego.

Naszym Klientom zapewniamy kompleksową obsługę:

  • spraw rozwodowych (rozwód bez orzekania o winie jak i z orzeczeniem o winie, rozwód międzynarodowy)
  • spraw o separację,
  • spraw o unieważnienie małżeństwa.

Ponadto nasz prawnik rodzinny reprezentuje Klientów w pozostałych sprawach należących do szerokiej gałęzi prawa rodzinnego, takich jak:

  • ustanowienie władzy rodzicielskiej,
  • zasądzenie alimentów,
  • ustalenie lub zaprzeczenie ojcostwa,
  • ustalenie kontaktów z dzieckiem,
  • ustalenie miejsca zamieszkania dziecka.

Naszym Klientom doradzamy również w sprawach związanych z uregulowaniem stosunków majątkowych między małżonkami po ustaniu wspólności majątkowej w wyniku rozwodu lub unieważnienia małżeństwa.

Prawnik rodzinny – Gdańsk

Nasza kancelaria działa na terenie miasta Gdańsk. Jako doświadczony i wysoko wykwalifikowany zespół radcowsko-adwokacki specjalizujemy się w prowadzeniu spraw rozwodowych oraz regulowaniu stosunków majątkowych między dotychczasowymi małżonkami, a także kwestii rodzicielskich – ustalenia opieki nad małoletnimi dziećmi, zasądzenia alimentów, regulowania kontaktów z dziećmi. Doradzamy na każdym etapie prowadzonego postępowania – zarówno podczas postępowania przedsądowego, jak i sądowego oraz negocjacji prowadzonych w ramach postępowania mediacyjnego. Naszych Klientów reprezentujemy przed sądem, każdorazowo działając w ich jak najlepszym interesie. Wszystkie powierzane nam sprawy rodzinne traktujemy z należytym wyczuciem, co pozwala nam prowadzić skuteczne działania prawne, również w przypadku konfliktu lub braku woli współpracy stron postępowania.

Zapraszamy do naszej siedziby w Żukowie, a także do Oddziału w Gdańsku.